6. Ders: Kadın Kategorileri ve Erkeklerin Ayrılık Cümleleri

Sevgili kızlar,

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra tekrar beraberiz. Bu derste sizlere kendinizi tanıyabilmeniz için kadın tiplerinden biraz bahsedeceğiz.

Kadınlar ikiye ayrılır: İlk kategorideki kadınlar hizmetçi ruhlu kadınlar olarak gruplandırılmaktadır. Hizmetçi ruhlu kadınlar olur da şans eseri evlenirlerse evlilikleri en iyi yürütebilen tipteki kadınlardır. Çünkü özveride bir numaradırlar. Ancak malesef bu kadınlar erkekleri yola getirmede oldukça başarısızdır. Bu kadınlar genelde ilişkileri için kendilerini paralar. Erkeğine hizmette kusuru yoktur. Hep vericidir; hep karşısındakini mutlu etmeye çalışır. Kendini hep ikinci plana atar. Zaman geçirmek için idealdir ama evlilik için? Hayır, düşündüğünüz gibi evlilik için ilk tercih edilen kadınlar bunlar değildir. Acı ama gerçek; bu kadınlar hep erkeklerin geçmişine aittir. Bir erkeği gerçek hayata hazırlayan hizmetçi ruhlu bir kadın, mutlaka terkedilir. Ve genelde hep de diğer tipteki kadınlara aşık olan sevgilileri tarafından terkedilirler. Neden mi? Çok basit. Biliyorsunuz ki erkekler çocuk gibidir. Hep elde edebilecekleri oyuncakları önemsemeden bir köşeye fırlatmada üstlerine yoktur. Bu oyuncak en donanımlı olanı olsa bile sürekli elinin altında olduğu için ondan sıkılır.

Gelelim ikinci tip kadınlara. İşte bu kadınlar her zaman aşık olunan kadınlardır. Onlara prenses ruhlu kadınlar diyebiliriz. Bu kadınlar hep öncelikli olarak kendilerini düşünürler. Karşılarındakini pek umursamazlar. Erkekler onlar için yanlarında gezecek bir gereksinimden ibarettir. Kimi zaman erkek cüzdan görevi görür, kimi zaman koruyucu... İlişkilerinin nedeni yalnızca bir ilişkileri olması gerektiğini düşünmeleridir. Evlenmelerinin nedeni yalnızca bir kocaları olması gerektiğini düşünmeleridir. Pek sevmezler. Pek çalışmazlar. Pek yorulmazlar. Herşeyi karşılarındakinden beklerler. Üstüne üstlük bir de buna hakları olduğunu düşünürler. Asla evde kalmazlar. Çok şey bilmelerine gerek yoktur, nasıl olsa kocası bilmek durumundadır. Erkekler bu kızlara çok fena aşık olurlar ve çok kısa zamanda evlenirler. Evlilikleri süresince gidişatı bozmaz ama ufak özverilerde bulunurlarsa evlilik sorunsuz sürer. Evliliklerinde aldatılırlar ama pek umurlarında olmaz.

Şimdi kendinizi hangi tip kadın kategorisine sokacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bunun yanıtını vermek için annenizi ya da anneannenizi düşünün. Mesela anneniz babanıza karşı ne kadar özverili(ydi)? Saçını süpürge mi ediyor(du)? Yoksa babanız annenizi mutlu etmek için hayat boyu uğraştı mı? Anneniz bencil mi? Yoksa babanız mıydı bencil olan? Anneniz hangi kategoriye dahilse siz de o kategoridensinizdir.

Makbul kadın tabii ki prenses ruhlu olandır. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu kadınlar hiç kaybetmezler. Eğer hizmetçi ruhlu bir kadınsanız baştan işinizin zor olduğunu kabul etmeniz gereklidir. Hasbelkader bir erkekle bir ilişkiye başlarsanız kısa zamanda adamı bağlamayı hedefleyin. Uzatırsanız işiniz zorlaşır.

Gelelim ikinci bölüme. Sizlerle erkekler tarafından kullanılan bazı ayrılık cümlelerini paylaşmak istedik. Hepsi gerçekten yaşanmıştır:
  • "Öyle bir sen barındırıyorsun ki içinde, bazen senin girmene bile izin vermiyorsun!" (Cümle orijinal haliyle düşüktür. Hata yapılmamıştır.)
  • "Erdemsizsin."
  • "Alt tarafı bir yıl mastera gidiyorum hayatım! Hem sen de beni ziyarete gelirsin! Hem bir yıl birbirimizi özleriz, daha güzel olur. Seni çok seviyorum ve hep seveceğim, merak etme!"
  • "Kemalist bir kızla asla çıkamam."
  • "Fuck you with Marianna!"
  • "Ben yalnızca muhabbete geldim."
Dersimizin bugün de sonuna geldik. Sizlere birşeyler öğretebildiysek ne güzel...

5 yorum:

Gözde EVRAN dedi ki...

Olmadığın biri gibi davranamazsın .. ben denedim prenses olmaya çalıştım aşıkta olundu hani ama ya ben .. bizler uğraşmayı seven insanlarız.. kenara geçip uzaktan izlersek sıkılırız sıkarız..

aeiou dedi ki...

evet genelde hizmetçi ruhlu kadınların prenses olmaya çalıştığı çok görülmüştür. ama bunun için çok çalışmaları gerekir. yoksa yüzlerine gözlerine bulaştırabilirler.
hizmetçi ruhlu kadınları beğenen hiç mi yoktur derseniz var tabii ki ama onları da hizmetçi ruhlu kadınlar beğenmez.

ıdık ıduk dedi ki...

bir de neşeli kadın tipi var. manik depresif, egosu zarar görmüş, bir de orta yaş bunalımına girmiş erkekler bu kadınları özenle bulurlar. tüm enerjilerini soğurduktan sonra da giderler. bence gitmelerinde hiç bir sorun yok, gitsinler hatta hiç gelmesinler ahahahhaaha...

Gözde EVRAN dedi ki...

Ben yine düşünüyorum ki bunun bir kuralı yok olmadığı için olmuyordur.. çünkü oturup iki dakika geçmişi düşünürseniz zaten olmaması gerektiğini anlarsınız... o kişilerle yaşayacağınız güzel anlar gelecekte size kesin kabus olarak dönecektir. Anlaşamadığınız o kadar çok nokta vardır ki yaşarken göremezsiniz fakat hayatınızın bir döneminde o sizi çıkartmasa bile siz onu çıkartırsınız o hayattan ( Keşke flashforwadlar yaşasak saniyelik )... NE diyorum yani sonuç ; eğlen çoş arkana bakmadan koş :))

Adsız dedi ki...

Evlenilecek kadınlar vardır eğlenilecek kadınlar vardır.

Aslında hepsi boktan...

Onu eleştirsem bir yaşta bunu haklı buluyorum, sonra diğerini...