36. Ders: Bahara Giriş

Sevgili kızlar,
Hani hep söylüyorum ya "Bir gün biriyle tanışırsınız ve onu benim verdiğim derslerdeki erkeklerden ayrı tutarsınız." diye. Nasıl onu ayrı tutarsınız, hemen örnek vereyim mi? Mesela bu adam size "hayatınızda aldığınız en güzel mesaj"ı atmıştır, ya da "hayatınızda aldığınız en güzel mail"i. O kadar güzeldir ki silemezsiniz; özel bir dosya açıp oraya atarsınız maillerini. Ya da size "hayatınızda kimsenin size bugüne dek yapmadığı bir şey" yapmıştır. Büyülenirsiniz. "Adama bak, benim için ta nerelerden kalkıp geldi!" dersiniz. Ya da ne bileyim; işinden izin almıştır sizin için çok kritik bir günde. Ya da şarjınız bittiğinde size hiç düşünmeden ikinci telefonunu ödünç vermeyi teklif eder. Listeyi uzatabiliriz tabii...
Olur böyle şeyler kızlar. Hiç garipsemeyin bunları. Bu da geçer kısacası. Biz neler gördük... Siz bu adama ne kadar kötü ve köpek gibi davranırsanız size o kadar aşık olacaktır. Garanti veriyorum yani. Ona iyi ve içten davranmayı denerseniz onu kaybedersiniz.
MOTTOLARINIZ:
Aramayın, aratın. Beklemeyin, bekletin. Üzülmeyin, üzün. Ağlamayın, ağlatın. Düşünmeyin, düşündürün. Sürünmeyin, süründürün. Hadi biraz da özgüven basalım şimdi: O adam sizden iyisini zor bulur.
Bahar geldi. Derslerinizi pratiğe dökmeyi ihmal etmeyin.

Hiç yorum yok: