İlk Ders: Erkekler Hayvan Bile Değildir

Sevgili kızlar,

Size her ders hayattan öğrendiğim değerli deneyimlerimi vermeye çalışacağım. Böylece benim yaptığım hataları siz yapmayacaksınız. Ben de bir zamanlar sizin gibi saf ve temiz, herkese sonsuz güven duyan bir kızdım ama yaşadıkça gördüm ki herkes saf ve temiz olmayabiliyor. Bu nedenle sizi en azından önceden uyarmayı bir borç bilirim. Sonuçta herkesin istediği gibi yaşayacağı bir hayatı var ve hiçbiriniz beni dinlemek zorunda değilsiniz. Ama beni dinlerseniz bilin ki karlı çıkan siz olursunuz.

İlk dersimizde genel olarak erkek ırkına giriş yapıyoruz ve onları size tanıtıyoruz:
Kendileri bugüne dek gördüğünüz ve görebileceğiniz en bencil insandan daha bencildirler. Yalnızca kendilerini ve küçük siklerinin gireceği deliği düşünürler. Sakın kendinizi kandırmayın: Onlar sizi sevmezler, sizin onlarda oluşturduğunuz alışkanlığı ve hissiyatı severler ancak. Bu alışkanlık da kalıcı değildir. Siz onu hayatınızdan hiç atamayacağınızı düşünüyorsunuzdur ama o aynı anda başka bir kıza kur yapmakla meşgul olabilir. Onun kafası sizinki gibi çalışmaz. Çoğunlukla sikinin doğrultusunda gider. İstisnalar da mevcuttur ama geçicidir. Şu anda "Evet benimki bir istisna!" dedğinizi duyar gibiyim; sakın buna inanmayın, kendinizi kandırmayın. Bir erkekle beraberseniz her daim uyanık olmanız gerekmektedir. Her hareketinizi en ince ayrıntısına kadar planlamanız ve içinizden geldiği gibi davranmamanız her zaman daha uygun olacaktır.

Şimdi size en önemli dersi vereceğim. Bunu hayatınız boyunca unutmamanız gerekmektedir: Erkeklere sakın ama sakın onları sevdiğinizi söylemeyin! ASLA BUNU YAPMAYIN. İlişkiniz ne kadar ilerlemiş olursa olsun, o size ne kadar sizi sevdiğini söylemiş olursa olsun, ona asla ve katiyen onu sevdiğinizi söylemeyin! Bu sizin sonunuz olur. Er ya da geç, zamanı erkekten erkeğe değişir ama kesinlikle bu sizin sonunuz olur; bunu aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca buna benzer bazı cümleler de bu kapsama girmektedir. Örneğin: "Senden çok etkilendim.", "Sen harikasın.", "Sen her anlamda beni çok mutlu ediyorsun!", v.b. Bu liste uzatılabilir.

Bir insanın birini severken ona bunu söylememesi biraz zor olabilir. Bunun ben de farkındayım. Bu nedenle size en önemli tavsiyem onları gerçekten de sevmemeniz olacaktır. Çünkü eğer onları severseniz onlar sevginizi er ya da geç boşa çıkaracaklardır. Kendileri kadir kıymet bilmezler. Bencil olduklarını aklınızdan çıkarmayın.

Diğer bir konu: Bazı zamanlarda kızlar "Bu sefer içimde onunla ilgili çok iyi bir his var." derler, bilirsiniz. Bu hisler tamamen kendi kafalarının içinde yarattıkları hayal dünyasının ürünüdür. Evrensel bir ruh eşimiz bulunmamaktadır. Kızlarımızın bazı romantik komedilerden ve çocukluklarında dinledikleri masallardan etkilenerek böyle bir hayal dünyası oluşturmuş olmaları doğaldır. Ancak bunu yaş ilerledikçe törpülemeleri gerekmektedir. Zira bu hayal dünyası gerçekle taban tabana zıttır.

Hayat ciddiye alınmaması gereken bir oyundur. Eğer bu oyun iyi oynanırsa erkekler de bu oyunun eğlenceli bir parçasıdır. Onları ciddiye aldığınız anda oyun biter. Sakın onları ve söylediklerini ciddiye almayın. Ciddi değillerdir. Onlar bu oyunu doğuştan oynamaya başlarlar. Siz yalnızca oyuna ayak uydurun. Söylediklerine gülüp geçin. Ciddiye almayın. Ciddiye aldığınız anda bilin ki bu iş biter.

Erkekler hayvan bile değildir. Bir hayvanı, örneğin bir köpeği, sevip okşadığınız zaman köpek de size koşulsuz sevgi gösterir. Ama erkekler bundan acizdir. Onlar bambaşka yaratıklardır. Bunu böyle kabul edin.

İlk dersimizin sonuna geldik. İkinci dersimizde yine beraber olmak üzere hoşçakalın sevgili kızlar.

10 yorum:

Gözde dedi ki...

ahahaah yerim seni Güzin Abla :))

t.s.y.e.a.b.e dedi ki...

aynen sizin dediğinizden.

No More Virgilius dedi ki...

Eski bir yazısında* "kadınların insan olarak ele alınmaması gerektiğini, onların bambaşka bir mahluk türü olduğunu" uzun uzzadıya detaylandırmış biri olarak, senden çok daha sağlam argümanlar beklerdim :-)

* http://postmortemofvirgilius.blogspot.com/2008/08/zst-zerine-veya-interview-with-ex.html

aeiou dedi ki...

ahahahahaha ben bu yazını okumamıştım çok güldüm :))) evet bende bir çaptan düşme var hakikaten son zamanlarda. ama senin yazın örnekleme açısından çok faydalı olmuş gerçekten. :)

son nokta dedi ki...

Bu yazını blog arşivinden silmen veya " bir sinir anında yazılmıştır" diye not düşmen gerektiğini düşünüyorum!

aeiou dedi ki...

mahvettin beni be son nokta. sabah sabah bütün yorumlarını okudum. şu anda karnıma esaslı bir yumruk yemiş gibiyim. yazacak birşey bulamıyorum.

Adsız dedi ki...

çok haklısınız, yazı için teşekkürler...

Hayal Dünyası dedi ki...

Ben de baş ucu bloğu yaptım bloğunuzu..Çoğu kez yazdıklarınıza benzer şeyleri yazmışımdır ama günlüğüme..Sanırım blok işine de el atmam lazım. Yalnız okudukça oha aynı ben demeden kendimi alamıyorum. Burcunuz ve yaşınızı merak ediyorum. Facebook sayfanız olsa takip edilirsiniz.

ayşenur çınar dedi ki...

Yoo , biz sizinle tanışmalıyız :) tebrikler

Adsız dedi ki...

Ben de sevmiyorum ve böyle çok mutluyum. Her dediklerin He yavrum He kesin öyledir deyip geçiyorum ve umursamaz olunca daha şirin oluyor bu hayvanlarla vakit geçirme eylemi :)