8. Ders: Erkeklerde Olması Gereken Özellikler

Erkek seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli üç özellik şunlardır:

1. Sizi güldürebilmeli.
2. Sizinle gezmekten ve zaman geçirmekten keyif almalı.
3. Sizinle sevişmeyi sevmeli.

Bu özellikleri taşımayan adamları baştan eleyin. Aksi takdirde mutsuz olursunuz.

7,5. Ders: Kısadevre

Sizlere hayatımızda süregiden acı deneyimlerimize dayanarak ara bir ders verelim istedik. Lütfen bir erkek için harcamayı düşündüğünüz çabayı daha yararlı işlere yönlendiriniz.
Kendinizi kimse için heba etmeye değmez. Bunu yaparak kendi kendinize zarar vermekten başka hiç bir sonuca varamazsınız. İstediğinizin bu olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Siz sadece arabesk yönünüzü tatmin ediyorsunuz bu şekilde. Üzülmenin zevkine varıyorsunuz. Çünkü bunu kendinize itiraf etmemiş olsanız bile siz bir drama kraliçesisiniz.
Hayatınızın başkahramanı sizsiniz. Bu sizin çizgiromanınız. Onu nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşarsınız. Kendiniz istediğiniz için acı çekersiniz kısacası. Siz istemediğiniz sürece size hiçbirşey olmaz.
Aşk basit bir devre olayıdır. Siz karşınıza çıkan adama ancak sizin kafanızdaki bazı belirli standartları tutturduğu zaman aşık olursunuz. Yoksa zaten olmazsınız. Yani aşk tamamiyle mantıksal bir yanılsamadır. Dolayısıyla aşık olduğunuz kişi size pas vermiyorsa kafanızda bağladığınız aşk devrelerini tam tersine bağlayarak aşkınızdan kolayca kurtulmanız mümkündür. Bunu yapabilecek kudretiniz her zaman mevcuttur.
Yeter ki bunu isteyin.

7. Ders: Zorla Güzellik Olmaz

Sevgili kızlar,

Birisiyle birşeyler yaşayacak gibi oldunuz. Ama sonra yürümedi. Hala olmasını istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Tavsiyem şudur: Yalnızca ona bir tek şans daha verin. (Biliyorsunuz ki siz üstüne gitmeyeceksiniz. Eğer o gelirse şans verin yalnızca.) Eğer bu sefer de yürümezse bir daha boşuna ümit beslemeyin.
Bir şey olacağı varsa zaten baştan olur. Olmuyorsa bir daha zorla olmaz. Yani zorla güzellik olmaz. Dini inançlarınızı ya da inançsızlıklarınızı bir tarafa bırakın ve bu konuda kadere, kainata, karmaya, ne derseniz deyin, ona inanın.

Blogun en önemli derslerinden biri budur.

6. Ders: Kadın Kategorileri ve Erkeklerin Ayrılık Cümleleri

Sevgili kızlar,

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra tekrar beraberiz. Bu derste sizlere kendinizi tanıyabilmeniz için kadın tiplerinden biraz bahsedeceğiz.

Kadınlar ikiye ayrılır: İlk kategorideki kadınlar hizmetçi ruhlu kadınlar olarak gruplandırılmaktadır. Hizmetçi ruhlu kadınlar olur da şans eseri evlenirlerse evlilikleri en iyi yürütebilen tipteki kadınlardır. Çünkü özveride bir numaradırlar. Ancak malesef bu kadınlar erkekleri yola getirmede oldukça başarısızdır. Bu kadınlar genelde ilişkileri için kendilerini paralar. Erkeğine hizmette kusuru yoktur. Hep vericidir; hep karşısındakini mutlu etmeye çalışır. Kendini hep ikinci plana atar. Zaman geçirmek için idealdir ama evlilik için? Hayır, düşündüğünüz gibi evlilik için ilk tercih edilen kadınlar bunlar değildir. Acı ama gerçek; bu kadınlar hep erkeklerin geçmişine aittir. Bir erkeği gerçek hayata hazırlayan hizmetçi ruhlu bir kadın, mutlaka terkedilir. Ve genelde hep de diğer tipteki kadınlara aşık olan sevgilileri tarafından terkedilirler. Neden mi? Çok basit. Biliyorsunuz ki erkekler çocuk gibidir. Hep elde edebilecekleri oyuncakları önemsemeden bir köşeye fırlatmada üstlerine yoktur. Bu oyuncak en donanımlı olanı olsa bile sürekli elinin altında olduğu için ondan sıkılır.

Gelelim ikinci tip kadınlara. İşte bu kadınlar her zaman aşık olunan kadınlardır. Onlara prenses ruhlu kadınlar diyebiliriz. Bu kadınlar hep öncelikli olarak kendilerini düşünürler. Karşılarındakini pek umursamazlar. Erkekler onlar için yanlarında gezecek bir gereksinimden ibarettir. Kimi zaman erkek cüzdan görevi görür, kimi zaman koruyucu... İlişkilerinin nedeni yalnızca bir ilişkileri olması gerektiğini düşünmeleridir. Evlenmelerinin nedeni yalnızca bir kocaları olması gerektiğini düşünmeleridir. Pek sevmezler. Pek çalışmazlar. Pek yorulmazlar. Herşeyi karşılarındakinden beklerler. Üstüne üstlük bir de buna hakları olduğunu düşünürler. Asla evde kalmazlar. Çok şey bilmelerine gerek yoktur, nasıl olsa kocası bilmek durumundadır. Erkekler bu kızlara çok fena aşık olurlar ve çok kısa zamanda evlenirler. Evlilikleri süresince gidişatı bozmaz ama ufak özverilerde bulunurlarsa evlilik sorunsuz sürer. Evliliklerinde aldatılırlar ama pek umurlarında olmaz.

Şimdi kendinizi hangi tip kadın kategorisine sokacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bunun yanıtını vermek için annenizi ya da anneannenizi düşünün. Mesela anneniz babanıza karşı ne kadar özverili(ydi)? Saçını süpürge mi ediyor(du)? Yoksa babanız annenizi mutlu etmek için hayat boyu uğraştı mı? Anneniz bencil mi? Yoksa babanız mıydı bencil olan? Anneniz hangi kategoriye dahilse siz de o kategoridensinizdir.

Makbul kadın tabii ki prenses ruhlu olandır. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu kadınlar hiç kaybetmezler. Eğer hizmetçi ruhlu bir kadınsanız baştan işinizin zor olduğunu kabul etmeniz gereklidir. Hasbelkader bir erkekle bir ilişkiye başlarsanız kısa zamanda adamı bağlamayı hedefleyin. Uzatırsanız işiniz zorlaşır.

Gelelim ikinci bölüme. Sizlerle erkekler tarafından kullanılan bazı ayrılık cümlelerini paylaşmak istedik. Hepsi gerçekten yaşanmıştır:
  • "Öyle bir sen barındırıyorsun ki içinde, bazen senin girmene bile izin vermiyorsun!" (Cümle orijinal haliyle düşüktür. Hata yapılmamıştır.)
  • "Erdemsizsin."
  • "Alt tarafı bir yıl mastera gidiyorum hayatım! Hem sen de beni ziyarete gelirsin! Hem bir yıl birbirimizi özleriz, daha güzel olur. Seni çok seviyorum ve hep seveceğim, merak etme!"
  • "Kemalist bir kızla asla çıkamam."
  • "Fuck you with Marianna!"
  • "Ben yalnızca muhabbete geldim."
Dersimizin bugün de sonuna geldik. Sizlere birşeyler öğretebildiysek ne güzel...

5. Ders: İşte Kadın Dediğin Bu Olmalı!

İşte sevgili kızlar. Bu izleyeceğiniz tam bir idol kadındır. Çok örnek incelemenizi istiyoruz ama hepsi sizin yararınıza...
Yeni derslerle yakında görüşeceğiz.